Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Výsledky prvních utkání osmifinále a o udržení

5.5.2011

Rusko si v osmifinálové tabulce skupiny "E" polepšilo o 3 body poté co porazilo Dánsko 4:3. Norové po včerejším deklasování Rakušanů zvítězili nad Švýcarskem 3:2 a hodně se přiblížili čtvrtfinále.

Švýcaři v rámci osmifinálové skupiny „F“ stanuli proti Norsku ve velice vyrovnaném zápasu. Norsko vedlo po první části 2:0, ve druhé třetině měly příležitosti oba týmy, přesilovku ale zužitkovali Švýcaři. Norové zvýšili ve 43. minutě opět na dvoubrankový rozdíl, Švýcaři pak po chvilce sice potrestali již třetí vyloučení hráče Hansona a ke konci hry se uchýlili i k power-play, ale výsledek již nezměnili. Švýcarsko – Norsko 3:4. Norsko má nyní v tabulce pět bodů a mimo jiné ho čeká zápas s outsidery z Francie, jeho účast ve čtvrtfinále je tedy velice pravděpodobná.

V úvodním utkání osmifinálové skupiny „E“ se střetlo Rusko a Dánsko. Sborná nakonec v dramatickém souboji zvítězila 4:3. Hattrickem se blýskl Zinovjev. Další zápas sehraje Rusko s Českem v neděli od 16.15.

Zajímavě se vyvíjí dění ve skupině o udržení mezi hokejovou elitou. Nováčci šampionátu Slovinci totiž skolili Lotyše 5:2, kterým teď hrozí sestup. Bělorusové si poradili s Rakušany snadno 7:2, což pro Lotyše znamená, že o jejich udržení mezi elitou rozhodne sobotní utkání právě s Bělorusy.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout program MS v hokeji 2011 dalších zápasů MS i tabulky skupin.