Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Výsledky dnešního dne

3.5.2011

V rámci skupin "A" a "B" už jsou všechny zápasy dohrané. Kanada zvítězila nad Švýcary po prodloužení, Slováci ve vypjatém utkání nestačili na Rusko, zápas Francie - Bělorusko dopadl vítězně pro jihoevropany a Němci vyhráli i třeti zápas skupiny.

Hokejisté Slovenska sehráli poslední zápas základní skupiny s Rusy a v napínavém zápasu, plném kombinací na obou stranách nakonec prohráli. Soupeři si střídali vedení, skóre se ale zastavilo po Mozorově gólu ve 44. minutě za stavu 4:3 pro Rusy. Bližší informace můžete získat zde.

Kanada hrála dnes odpoledne utkání o první místo v tabulce skupiny “B“ se Švýcary, kteří sehráli se zámořským týmem vyrovnanou partii. Po první třetině vedlo Švýcarsko 1:0, Kanada v 32. minutě gólem Eberleho vyrovnala, o pět minut později zvýšila a od té doby měla ze hry víc, Švýcaři během zápasu dvakrát stav dotahovali a poslali za stavu 3:3 utkání do prodloužení. Necelou minutu před jeho koncem Pietrangelo boj ránou zápěstím ukončil. Kanada – Švýcarsko 4:3pp.

Německo, které mělo již před zápasem prvenství ve své skupině jisté, mělo po dvou výhrách nad velkými soupeři největší potíže se Slovinci. Němci byli sice aktivnější, ale během zápasu museli dohánět dvoubrankový náskok, který si odhodlané Slovinsko vytvořilo v první části. Německo nakonec otočilo utkání a po nájezdech zvítězilo 3:2.

Francouzi letos opět nebudou muset bojovat o udržení v elitní skupině, protože porazili po prodloužení Bělorusy 2:1. Postupují tak do osmifinále. Více si můžete přečíst na idnes.