Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Výsledky dnešních zápasů

30.4.2011

Druhý den mistrovství opět ukázal, že letos mají proti favoritům šanci i papírově slabší celky. Norsko zdolalo Švédy a český tým měl s Lotyši problémy.

Očekávání naplnilo USA, které si ze zápasu s Rakouskem odneslo plný tříbodový zisk a zvítězilo bez potíží 5:1. Stejně dobře si počínalo i Finsko, které Dánům uštědřilo stejnou brankovou nadílku a inkasovalo také jednou – 5:1.

O zápasu Česko – Lotyšsko, ve kterém jsme zvítězili 4:2, se můžete dočíst zde.

O velké překvapení se ale zasloužilo Norsko, které po nájezdech porazilo Švédy 5:4.

Švédsko sice po první třetině vedlo na střely 15:4 a na góly 3:1, Norům se ale podařilo během druhé třetiny srovnat krok a využitím dvou přesilovek srovnat i skóre na 3:3.

V polovině závěrečné třetiny poslal opět do vedení Švédy Eriksson. Norskému Bastiansenovi se však podařilo čtyři minuty před koncem srovnat a zasloužit se tak o prodloužení, které norský tým přečkal i v oslabení. V nájezdech byli na rozdíl od obou Švédů úspěšní Skröder i Olimb.

Švédsko – Norsko 4:5pp.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout další program MS v hokeji 2011 a tabulky skupin.