MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Vokoun i Vampola dorazí

Vokoun i Vampola dorazí

6.4.2011

Až do tohoto víkendu byl nejasný start na Mistrovství světa v hokeji naší brankářské jedničky, Tomáše Vokouna. V tisku se objevili zprávy, že nedohraje sezónu v NHL ze zdravotních důvodů.

Trenéru Hadamczikovi se však nakonec podařilo s Vokounem telefonicky spojit a ten potvrdil, že s účastí na Slovensku počítá. Vokouna sice trápí problémy se zády, ale nemělo by se jednat o žádné vážné zranění.

Pět útočných formací chystá reprezentační kouč na další přípravné zápasy do Běloruska, kdy pokaždé jednu z řad nechá odpočívat. K týmu se také va týdny před Českými hrami připojí mistr světa z loňského roku, Petr Vampola. Ten zůstal trénovat v Omsku spolu s Jaromírem Jágrem. Zda nastoupí již v Bělorusku, není zatím jasné. Vampolu doplní čtyři hráči Slavie – Michal Vondrka, Tomáš Pospíšil, Tomáš Svoboda a Vladimír Roth.

Hráči odehrají další zápasy příští týden v Bělorusku. Zatím se k týmu nepřipojí hráči z Jaroslavle, která již v Kontinentální lize vypadla – Karel Rachůnek, Josef Vašíček a Michal Barinka – trenér jim dopřeje odpočinek a čas na zotavení.

Aktuální složení reprezentačního týmu

Brankáři:

Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL)

Obránci:

David Štich (Liberec), František Ptáček (České Budějovice), Jakub Nakládal (Pardubice), Vladimír Roth (Slavia Praha), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Tomáš Mojžíš (Dinamo Minsk/KHL), Vladimír Sičák (Kärpät Oulu/Fin.), Martin Škoula (Omsk/KHL),

Útočníci:

Radek Dlouhý, Petr Hubáček, Marek Kvapil (všichni Kometa Brno), Michal Vondrka, Tomáš Pospíšil, Tomáš Svoboda (všichni Slavia Praha), Roman Červenka, Petr Vampola (oba Omsk/KHL), Milan Gulaš (České Budějovice), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Ivan Rachůnek (Zlín), Lukáš Vantuch (Liberec), Petr Koukal (Pardubice), Jiří Novotný (Astana/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL).

Zpět na seznam aktualit


Hokejová hra

Střílej góly a staň se nejlepším hráčem.

více