MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Ve čtvrtfinále se utkáme s USA!

Ve čtvrtfinále se utkáme s USA!

9.5.2011

V prvním zápasu vyřazovacích bojů se nám postaví Spojené státy. Ty totiž prohrály se Švýcary 3:5, skončili ve skupině „F“ na čtvrtém místě a ve středu či čtvrtek budou hrát s prvním týmem skupiny „E“, tedy Českem.

Švýcaři, kteří věděli, že do dalších bojů nepostoupí už před zápasem, se rozloučili s turnajem pěkným výkonem a i díky dvěma gólům Lötschera porazili Američany 5:3. Spojené státy tak stanou po letech 2004 a 2005 opět ve čtvrtfinále opět proti nám. Jestli se bude utkání konat ve středu nebo čtvrtek bychom se měli dozvědět dnes večer.

Vítězně zakončili turnaj i domácí Slováci. Ti se do čtvrtfinále z pátého místa skupiny také nedostanou, ale našli v sobě alespoň dostatek sil pro vítězství nad Dánskem 4:1. V rámci MS Slovensku body sice k ničemu nejsou, hodí se jim ale v souvislosti s kvalifikací na OH v Soči 2014.

Rusové, kteří mohli výhrou nad Finy útočit na druhé místo tabulky, v souboji se seveřany nakonec neuspěli. Zápas měli ještě do poloviny druhé třetiny skvěle rozehraný a vedli o dvě branky. Pak ale Finové vyrovnali a v samostatných nájezdech byli úspěšnější – 3:2 po s.n.

Norsko pak porazilo Francii 5:2 a zajistili si třetí příčku ve skupině „F“.

Více o programu čtvrtfinále se dozvíte ve článku o večerním utkání s Německem.

 

Zpět na seznam aktualit


Hokejová hra

Střílej góly a staň se nejlepším hráčem.

více