MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Reprezentační příprava

Reprezentační příprava

31.3.2011

Český tým pomalu začíná s přípravou na hokejové Mistrovství světa a v minulých dnech se sešel na přípravném kempu v Kravařích. Čeká jej dlouhá příprava před obhajobou zlata z loňského šampionátu v Německu.

 

 

Druhá fáze přípravy začala v pondělí 28. března na pražské Spartě, kde se k týmu připojili brankář Jakub Štěpánek s Petrem Průchou, kteří skončili v ruské KHL se svým týmem Petrohradu.

Pardubický mistr uvolnil po prohraném semifinále s Vítkovicemi centra Petra Koukala a obránce Jakuba Nakládala, které doplnili včera hráči z Omsku: Roman Červenka a Martin Škoula. Největší česká hvězda, Jaromír Jágr se zatím k přípravě nepřidá, ale účast na šampionátu potvrdil. Tým naopak opustil obránce Martin Linhart.

V nejbližší době by také měla být vyjasněna situace okolo Jaroslava Hlinky a Petra Vampoly.

Hokejisté budou v Praze trénovat do pátku, kdy odletí na zápas do Norska, odvetu odehrají pak v sobotu. Tam tým však odletí bez brankářské jedničky Štěpánka, který bude odpočívat, stejně jako Červenka se Škoulou.

Přípravné zápasy reprezentace

  • 1.4. NORSKO - ČESKO (EURO HOCKEY CHALLENGE)
  • 2.4. NORSKO - ČESKO (EURO HOCKEY CHALLENGE)
  • 8.4. BĚLORUSKO - ČESKO (EURO HOCKEY CHALLENGE)
  • 9.4. BĚLORUSKO - ČESKO (EURO HOCKEY CHALLENGE)
  • 15.4. ČESKO - ŠVÝCARSKO (EURO HOCKEY CHALLENGE) / LITVÍNOV
  • 16.4. ČESKO - ŠVÝCARSKO (EURO HOCKEY CHALLENGE) / LITVÍNOV
  • 21.4. - 24.4. ČESKÉ HRY / BRNO
  • 27.4. ČESKO - KANADA (PŘÍPRAVA)

Seznam hráčů na druhém reprezentačním kempu

Brankáři:

Jakub Kovář (České Budějovice), Tomáš Pöpperle (Sparta Praha), Jakub Štěpánek (Petrohrad/KHL).

Obránci:

Lukáš Derner, David Štich (oba Liberec), Tomáš Linhart (Zlín), František Ptáček (České Budějovice), Petr Čáslava (CSKA Moskva/KHL), Ondřej Němec (Čerepovec/KHL), Tomáš Mojžíš (Dinamo Minsk/KHL), Vladimír Sičák (Kärpät Oulu/Fin.).

Útočníci:

Radek Dlouhý, Petr Hubáček, Marek Kvapil (všichni Kometa Brno), Milan Gulaš, Tomáš Mertl, Jiří Šimánek (všichni České Budějovice), Lukáš Pech (Karlovy Vary), Ivan Rachůnek (Zlín), Lukáš Vantuch (Liberec), Jiří Novotný (Astana/KHL), Josef Straka (Čerepovec/KHL), Petr Průcha (Petrohrad/KHL).

Ve středu se připojili:

Jakub Nakládal, Petr Koukal (oba Pardubice), Martin Škoula, Roman Červenka (Omsk/KHL) a Jaroslav Hlinka (Linköping/Švéd.)

Zpět na seznam aktualit


Hokejová hra

Střílej góly a staň se nejlepším hráčem.

více