Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Příprava proti Norsku

3.4.2011

Čeští hokejisté vyhráli oba své zápasy proti Norsku a do přípravy před MS tak vstoupili vítězně

Oba zápasy, hrané na půdě soupeře v pátek a v sobotu, odehrála česká reprezentace v rámci nové soutěže Euro Hockey Challenge. Na vítězství 2:1 v prvním zápase se však svěřenci Aloise Hadamczika hodně nadřeli. Domácí tým skvěle bránil a bojoval. První třetina žádný gól nepřinesla, ve 22. minutě však domácí Fröshaug trefil tyč Kovářovi branky. Bezbrankový stav vydržel až do 45. minuty, kdy Fröhshaug po nešťastně odraženém puku dostal Nory do vedení 1:0. Během 5 minut ale češi zápas dokázali otočit po gólech Rachůnka a Šticha. Premiérový start si připsali Štich, Derner, Vantuch a Pech.

Druhý sobotní zápas skončil stejným skóre a opět rozhodl o vítězství Česka 2:1 David Štich. Tým nastoupil ve stejné sestavě, do branky se opět postavil Jakub Kovář. Oproti prvnímu zápasu byli čeští hokejisté aktivnější, častěji stříleli, ale první gól padl opět až ve 2. třetině, kdy útočným pásmem projel Marek Kvapil a otevřel skóre zápasu. Norové však zápas nevypustili a jejich bojovnost sklidila úspěch srovnáním v přesilovce po gólu Östliho. O vítězství Čechů rozhodl až 4 minuty před koncem obránce Štich střelou od modré. Trenér Hadamzcik své svěřence chválil a byl s hrou týmu spokojený.

Po druhém zápase tým opustili útočníci Josef Straka, Tomáš Mertl a Jiří Šimánek, dále pak obránce Lukáš Derner. Na dalším úterním tréninku 5. 4. se budou hlásit nově Petr Vampola z Omsku a čtyři hráči pražské Slavie – Michal Vondrka, Tomáš Pospíšil, Tomáš Svoboda a Vladimír Roth. S týmem se dále budou připravovat Roman Červenka, Martin Škoula a Jakub Štěpánek, kteří zápasy s Norskem vynechali a odpočívali.