Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Překvapivé výsledky prvního dne MS

30.4.2011

Jediný zápas, potvrzující obecná očekávání, bylo utkání Kanady s Běloruskem. Slovensko se se Slovinci trápilo stejně jako Švýcarsko s Francií.

Kanada potvrdila postavení favorita a s přehledem vyhrála v zápase s Bělorusy, který pískali čeští sudí Jeřábek a Šindler, 4:1.

Zato domácí Slováci i Švýcaři měli s "papírově" slabšími týmy problémy a vítězství nezískali rozhodně snadno.

Slovensko se Slovinskem dokonce po úvodu druhé třetiny prohrávalo, a to i přes to, že mělo herně jednoznačně navrch. Nedařilo se mu však proměňovat šance. Ve 36. minutě srovnal Šatan a ve 48. minutě zvyšoval na 2:1 Podhradský. Na konečných 3:1 uzavíral při slovinském powerplay Bartečko.

Švýcarsko se s Francií také trápilo. Francouzská reprezentace přitom musela minulý rok bojovat o udržení v elitní skupině pro MS. Podceňovaný tým byl ale Švýcarům rovnocenným soupeřem a o jeho prohře rozhodl až v prodloužení Vauclair. Švýcarsko-Francie 1:0pp.