Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Německo šokovalo vítězstvím nad Rusy 2:0

29.4.2011

Německý tým zaslouženě porazil Rusy. Po většinu zápasu byl aktivnější a více bruslil i střílel.

První třetina byla poměrně vyrovnaná, Rusové i Němci si vytvořili několik šancí a zpočátku nepříliš přesvědčivě chytající Nabokov mohl dokonce několikrát inkasovat.

Ve druhé třetině německý tým aktivitou Rusy jednoznačně předčil a v její 5. minutě překonal Nabokova z brejku Greilinger -  1:0.

V 57. minutě ujel laxnímu Kajgorodovi Reimer a parádní bekhendovkou zvýšil na 2:0, což byl také konečný stav.

Německo svou týmovou bojovnou hrou Rusy, kteří zápas podcenili a mysleli, že je vítězství jasné, naprosto zaskočili. O německý úspěch se zasloužil z velké části vynikající gólman Endras, který pokryl všech 31 ruských střel.