Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Němci přehráli i domácí Slovensko!

1.5.2011

Večerní zápasy nabídly zajímavou podívanou. Němci navázali na senzační utkání s Rusy a po porážce Slovenska 4:3 pokračují v neuvěřitelné cestě turnajem.

Slovenský tým, posílený o Handzuše a Hossu, měl sice během první třetiny mírně navrch a vedl na střely 11:7, ale ani přesto nikdo Pätzolda nepřekonal. V oslabení pět na tři neproměnil kuriózní trestné střílení ani německý Reimer a v první třetině gól nepadl.

Druhé části už vládli Němci. Slovákům se vůbec nedařilo kombinovat a s individuálními akcemi neměli proti německé obraně mnoho šancí. Nevyužili ani jednu ze čtyř přesilových her, a naopak třikrát inkasovali - Halák musel v 25., 34. a 37. minutě vyndavat po pohledných akcích Němců kotouč z branky. Po druhé části byl stav 3:0.

Ve 45. minutě zvýšil na těžko uvěřitelných 4:0 Schütz, od té chvíle se ale vrátila režie zápasu do rukou Slováků, kteří po většinu závěrečné třetiny Němce tlačili u jejich brány. Ve 46. minutě skóroval Nagy, v 48. Stümpel a 7 minut před koncem snížil na jednobrankový rozdíl 4:3 Demitra. Poslední minuty vyvinulo Slovensko obrovský tlak v německém obranném pásmu, ale lonští semifinalisté MS se mu ubránili.       Německo-Slovensko 4:3.

Němci vedou se 6 body skupinu "A" a v úterý sehrají závěrečný zápas skupiny se Slovinskem.

Ve druhém večerním utkání vedlo Švýcarsko už po první části s Běloruskem 1:0.          90 sekund po zahajovací siréně druhé části mu sice sebral vedení běloruský Bezina, Švýraři však nic neponechali náhodě, přidali další dva góly a ve třetí třetině si výsledek už jen pohlídali.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout další program MS v hokeji 2011 a tabulky skupin.