Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Do finále nejdeme. Česko – Švédsko 2:5

13.5.2011

Česká reprezentace skončí na turnaji nejlépe třetí. Napínavé utkání, ve kterém opět nemohl nastoupit Martin Havlát, jsme začali dobře a silné Švédy jsme nejdříve přehrávali. Ve druhé třetině otevřel skóre Eliáš, ale skandinávci pak převzali iniciativu i vedení a v poslední třetině si vytvořili třígólový náskok. Na sérii sedmi vítězství v řadě tak česká reprezentace bohužel nenavázala a Švédové nám vrátili vyřazení z loňského mistrovství.

Ve druhé minutě tečoval šikovně nastřelenou střelu Sjögren, Pavelec byl ale pozorný. Po polovině třetiny se ocitl ve slibné situaci Červenka a poté i Novotný a Marek, ale švédský gólman Fasth potvrdil, že patří mezi nejlepší na turnaji a obě šance vychytal. V první třetině jsme byli aktivnější, velice dobře jsme bruslili a náš nápor na soupeře gradoval, branku jsme ale nevstřelili. Na střely jsme vedli 15:9.

Do druhé části jsme vstoupili skvěle. Po pravém křídle ujel Milan Michálek, naservíroval puk před bránu a Eliáš z bezprostřední blízkosti nezaváhal – 1:0. Po třiceti sekundách byl ale vyloučen Červenka a v následující přesilové hře prostřelil naší obranu od modré čáry Berglund – 1:1. Inkasovaný gól jako by nás nabudil a následovala série velkých šancí na naší straně - Eliáš, Průcha, Plekanec ani Jágr se ale proti vynikajícímu Fasthovi neprosadili. Příležitost pro Švédy vytvořil ve 31. minutě individuální akcí Ekman a dorážkou pak Larsson. Po dvou minutách jsme dostali příležitost první přesilové hry - v té jsme měli sice několik šancí, ale hned po návratu Krügera z trestné lavice ujel naší obraně Backlund a trefil přesně levou šibenici. Od té chvíle měli Švédové navrch, proti jejich 26 střelám předvedl několik veledůležitých zákroků Pavelec – mimo jiné ve 38. minutě vychytal Ericssonovo trestné střílení, nařízené trochu přísně za Rachůnkovo skrytí puku pod ruku, ale ani to nestačilo, po druhé části jsme prohrávali 2:1.

V úvodu třetí třetiny se střídaly šance na obou stranách. Prosadili se nicméně opět Švédové, když šli tři na jednoho – proti Ericssonově střele neměl Pavelec šanci – 3:1. Vzápětí po obdobné situaci pomohla Česku tyč. V 53. minutě ve zmatku před naším brankovištěm dotlačil kotouč do naší brány Krüger a zvýšil už na 4:1. Naději na úspěch ve hráčích probudil Eliášův gól na 4:2 z času 54:22, Berglund ale při našem powerplay Švédský úspěch potvrdil a přidal na 5:2.

Na výborné Švédy jsme dnes nestačili, česká obrana, narozdíl od té švédské, nepůsobila tak kompaktně a Švédové toho využili. Zápas o třetí místo sehrajeme v neděli od 16.00 s poraženým ze zápasu Rusko – Finsko. Finále turnaje pak můžete sledovat také v neděli, sice od 20.30 na ČT4.

Výsledky a časy zápasů sledujte v programu zápasů.