Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Kanada - Rusko 1:2!

12.5.2011

Rusové otočili utkání s Kanadou a postupují do semifinále. Kanada po první porážce turnaje končí, do třetí třetiny vedla o gól, Rusové ale během tří minut stav utkání otočili.

Vývoj první třetiny byl celkem napínavý a přinesl šance na obou stranách. Rusové působili už od  začátku důrazně a důsledně dohrávali souboje. V šesté minutě druhé třetiny otevřel skóre kanadský Jason Spezza a Rusové postupně polevili na tempu, museli se přizpůsobit kanadské hře a nedařilo se jim ani v přesilovkách. V závěrečné části ale sborná předvedla nevídaný obrat, když nejprve užasným sólem ve vlastním oslabení srovnal na 1:1 Kajgorodov, a o tři minuty zvýšil po kombinaci s Radulovem kapitán Kovalčuk. Rusko - Kanada 2:1. V utkání budil opět pozornost nepopulární Arťuchin, který předvedl několik tvrdých zákroků na hranici faulu podobně jako v osmifinále s Českem.

Kanadský tým poprvé v průběhu turnaje klopýtl a vybral si pro to tu nejnevhodnější chvíli. Rusko sehraje semifinálové utkání s Finy zítra od 20.15. Druhé semifinále hraje česká reprezentace se Švédy už od 16.15.

Časy a výsledky zápasů můžete sledovat zde.