Aktuálně o MS

Kanada rozdrtila Francii, Rusové se se Slovinci trápili

1.5.2011

Kanada splnila roli favorita a ruský tým opět ukázal, že slavná jména na soupisce neznamenají automaticky úspěch.

Dnešní odpolední program nabídl zápas Kanady s Francií. S francouzským týmem měli sice v pátek potíže Švýcaři, tentokrát se však žádné překvapení nekonalo. Nejmladší tým světového šampionátu v klidném tempu nasázel outsiderům z Francie devět branek a inkasoval pouze jednou v oslabení. Kanada-Francie tedy 9:1. Dnes mimochodem opět zářil osmnáctiletý útočník Skinner – připsal si dva góly a je žhavým aspirantem na vítěze v anketě o nejlepšího nováčka na mistrovství.

Kanada zatím v tabulce skupiny B vede s plným počtem 6 bodů a další souboj svede ve středu se Švýcarskem.

Ve druhém zápasu programu Rusko potvrdilo, že prozatím přílišnou formou neoplývá.

Po zasloužené prohře s Němci dnes potrápilo favorizovanou sbornou i Slovinsko. Rusové po první třetině vedli 1:0, v té druhé je Slovinci dokonce přestříleli 15:4, vyrovnat se podařilo ale až v polovině utkání Hebarovi. V 36. minutě zvýšil opět Afinogenov na 2:1 a z divoké přestřelky třetí třetiny, kdy padlo během 10 minut 5 gólů a stav byl 4:4, vyšlo nakonec vítězně Rusko. Radulov a Zinověv ke sklonku utkání uklidnili fanoušky dvěma brankami na 6:4.

Aby mělo Slovinsko šanci postoupit do dalších fází turnaje, musí v další utkání s Německem vyhrát.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout další program MS v hokeji 2011 a tabulky skupin.