Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Generálka na MS 2011 dopadla vítězně

22.4.2011

Pod taktovkou reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika čeští hokejisté zvítězili nad Finskem 2:1 góly kapitána Tomáše Rolinka a Romana Červenky.

Vyprodaná Brněnská hala Rondo nabídla již od prvních minut útočný hokej pod taktovkou českého týmu. 11. minuta I. třetiny však patřila Finskému týmu, který překonal brankaře Pavelce z hokejky Aaltonena. Naše hokejisty hnali k vynikajícímu výkonu čeští fanoušci svým bouřlivým potleskem. Vyrovnávací gól i přes neuvěřitelnou chuť našich hochů nepřicházel.

Druhá třetina nabízela méně útočný hokej, který i přesto přinesl několik brankových příležitostí z hokejek Jágra a Růžičky. 29. minuta mohla opět patřit Finskému týmu, který ale nedokázal v přesilovce překonat naše hokejisty. Zlom pro český tým nastal v 49. minutě, kdy vyrovnávající gól padl z hokejky českého kapitána Tomáše Rolinka 1:1. Přímá střela do horního rohu branky překonala Finského brankaře a český tým mohl opět určovat tempo zápasu pro třetí třetinu. Pro Tomáše Rolinka to byl čtvrtý gól v letošní sezóně za národní tým.

Poslední třetina zápasu ukázala změnu v sestavě, a to na tři obrané formace. (Změna v sestavě Voráček – Marek – Rolinek, která hrála v loňském roce na MS pod vedením bývalého reprezentačního trenéra Vladimíra Růžičky). Ačkoliv se jednalo o přípravné utkání na MS 2011, čeští hokejisté nechtěli zklamat české fanoušky. Atmosféra v hale Rondo ukazovala, jak silný tlak fanoušků dokáže pomoci našim hochům k chuti po vítězství. Český tým vstřelil vítěznou branku o kterou se zasloužil Roman Červenka. Pro Romana Červenku to byl druhý gól v letošní sezóně za národní tým.

Konečný stav přípravného utkání s výsledkem 2:1 ve prospěch českých barev, může ledasco naznačovat pro nadcházející MS. HOŠI JEDEME!

Čeští hokejisté sehrají další přípravný zápas v sobotu 23.4.2011 ve 14.00 proti Rusku.