Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Mistry světa jsou Finové, rozstříleli Švédy 6:1!

15.5.2011

Suomi se utkali v souboji o titul se severskými sousedy ze Švédska a i když byla většina zápasu vyrovnaná, rozstříleli je nakonec 6:1.

První třetina byla oboustranně opatrná, a co se šancí a počtu střel týče, i vyrovnaná. V druhé části se hra výrazně otevřela, hrál se velice ofenzivní hokej a týmy se střídaly v převaze na ledě. Ve fázi, kdy byli aktivnější Finové ale nečekaně udeřil Švéd Pääjärvi, když se z levého kruhu prosadil nechytatelnou střelou. Od té chvíle jako by byli na ledě jen Švédové. Finové ale využili těsně před koncem třetiny přesilové hry a převaha Švédů byla tatam. Po druhé třetině byl stav 1:1. Třetí část už patřila pouze Finsku, které už Švédy do větších šancí nepouštělo. I když byla třetina na počet střel vyrovnaná, Finové ji vyhráli 5:0. Ve 43. minutě totiž prostřelil Fastha z přečíslení Nokelainen a o 45 sekund později se šťastně trefil Kapanen - 3:1. Ve druhé polovině třetiny přišla neuvěřitelná série tří finských branek během cca. dvě a půl minuty. Nejdříve skóroval Pesonen bekhendovou kličkou po přihráce o mantinel od Grandlunda a poté přišly dvě trochu nečekané střely z pravého a levého kruhu od Pyöräly a Pihlströma. Finsko - Švédsko 6:1.

Utkání se vyjívelo vyrovnaně a napínavně, skončilo však debaklem. Finové získali svůj historicky druhý titul mistrů světa a čekali na něj od prvenství z roku 1995.

O souboji Česka s Ruskem o třetí místo se dočtete zde.