Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Finalisty mistrovství jsou Finsko a Švédsko

13.5.2011

O prvenství na mistroství světa se utkají severští sousedé. V prvním semifinále porazili Švédové českou reprezentaci 5:2 a v tom druhém si podalo Finsko ruskou sbornou 3:0.

Začátek semifinále Rusko - Finsko vypadal vyrovnaně a hrál se atraktivní hokej od brány k bráně. Gól padl sice až ve druhé třetině, zato šlo o jednu z nejpohlednějších branek šampionátu. Devátenáctiletý Fin Granlund si totiž po vyhraném vhazování nabral kotouč na čepel, objel s ním bránu a krásně zavěsil pod břevno. Rusko se vrhlo do třetí třetiny s velkým nasazením, ale ani to jim nepomohlo. 47:40 zvyšoval na 2:0 Lujanen, když dorazil z nulového úhlu vlastní střelu odraženou od mantinelu a o minutu a půl později uzavřel skóre na konečných 3:0 Immonen. Rusové sice Finy přestříleli, nestačili jim nicméně v bruslení a nehráli zdaleka tak disciplinovaně.

O druhém semifinále, ve kterém nás porazilo Švédsko 5:2 se dočtete zde. Souboj o bronz mezi Ruskem a Českem sledujte v neděli od 16.00, skandinávské finále se pak bude hrát od 20.30.