Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Domácí Slováci na mistrovství končí!

8.5.2011

Že Slováci nepostoupí do čtvrtfinále je po prohře s Finskem jisté. Prohráli se seveřany 1:2 a mistrovství tím pro ně končí.

Slovensko se nevzchopilo ani v poslední chvíli, kdy mohlo nepříznivý vývoj jejich cesty turnajem změnit a věnovali postup do čtvrtfinále Finům.

Slovensko přitom od 17. minuty přesilovkovým gólem Gáboríka vedlo. Poté se ale zatáhlo do obrany a de facto po celý zbytek utkání bylo pod tlakem Finska. Postupovou naději definitivně sebral Slovensku Tuomo Ruutu dvěma trefami ve 48. a 51. minutě. Slovensko – Finsko 1:2. Slovákům se v letošním mistrovství vyloženě nedařilo a z vyřazení před čtvrtfinále se po čtyřech letech stává takřka tradice.

Do čtvrtfinále se nepodívá ani Dánsko a Francie. Dánové museli získat proti Němcům tři body, ale podařilo se jim udolat je až po nájezdech a jejich naděje i přes dvoubodový zisk z výsledku 4:3 hasnou. Francii porazilo nepříliš přesvědčivým výsledkem 3:2 USA a postup jižanům také znemožnilo.

Účast ve vyřazovacích bojích si naopak zajistila Kanada výhrou nad urputnými Nory. Kanada - Norsko 3:2.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout program dalších zápasů MS i tabulky skupin.