MS-v-hokeji.cz Portál o MS v hokeji 2016

Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Česko - Lotyško 4:2

Česko - Lotyško 4:2

30.4.2011

Lotyšsko překvapilo sebevědomým výkonem a favorizovaný český tým nakonec vydřel alespoň výhru 4:2.

V první třetině jsme měli sice jednoznačně navrch, nicméně v 10. minutě překvapil Pavelce Darzinš, který otevřel skóre na 0:1. V 15. minutě se pak po střetu u mantinelu z ledu nezvedl Martínek a kvůli potížím s páteří musel být odvezen na nosítkách. Zbytek zápasu jsme tak museli odehrát pouze s pěticí obránců. Až v 18. minutě  se konečně prosadil Rolinek, když z ostrého úhlu překonal Masalskise. Po první třetině byl stav vyrovnaný - 1:1.

I v druhé třetině skórovali Lotyši první.  Po 90 vteřinách šli dva na jednoho a pro Bukartse bylo zakončení do odkryté brány snadnou prací. Ve 32. minutě sice odpověděl dalším gólem z úhlu Eliáš a srovnal na 2:2, další šance však bohužel český tým ve druhé třetině nezužitkoval.

Třetí třetina probíhala z větší části v režii českého týmu. Ve 42. minutě si skvěle rozuměl Eliáš s Havlátem a druhý jmenovaný zvýšil krásnou střelou zápěstím na 3:2. Přesilovou hru pět na tři jsme pak sehráli dost nejistě a do šance se v ní dostali naopak na druhé straně  Lotyši.

Po sérii českých šancí se pak v 59. minutě dopustila obrana soupeře obrovské chyby, kterou potrestal Červenka po samostatném uvolnění přesným zakončením, a upravil tak na konečných 4:2.

Utkání nebylo pro český tým snadné a rozhodně nelze hovořit o jednoznačné výhře. Sehrané Lotyšsko nás naopak zaskočilo sebevědomou a důraznou hrou s pěknými kombinacemi.

Další zápas české reprezentace můžete sledovat v pondělí od 16:15, kdy se střetneme s Dánskem.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout další program MS v hokeji 2011 a tabulky skupin.

Zpět na seznam aktualit


Hokejová hra

Střílej góly a staň se nejlepším hráčem.

více