Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

ČESKO - FINSKO 2:1!

4.5.2011

Do osmifinálové skupiny si díky třem výhrám ve skupině "D" odnášíme plný počet šesti bodů. Ve vypjatém souboji se vyznamenal zejména Ondřej Pavelec, který pochytal 31 střel.

Od začátku se hrálo ve vysokém nasazení a rychlém tempu. Oba týmy dobře kombinovaly a vytvořily si několik slibných šancí. Frolík v podobné situaci, po které proměnil v zápasu s Dány ale branku nedal. Třetina přinesla několik roztržek mezi soupeři, nejtvrdší strkanice proběhla během posledních sedmnácti vteřin, kdy jsme hráli pět na tři. Finové měli ze hry trochu víc a přestříleli nás 9:4.

Z počátku druhé třetiny se Hadamcziokovi svěřenci vzchopili během přesilových her a jednu z nich využili ve 25. minutě- trefil se Milan Michálek. Závěr části patřil Finům, Pavelec ale všechny střely a dotěrné dorážky pokryl. Po druhé třetině si Češi odnášeli do šaten vedení 1:0.

V úvodu třetí části atakoval zezadu Jágra Ruutu, ale faulovaný se „pomstil“ dvě o půl minuty později gólem na 2:0. V závěru zápasu mělo Finsko několik obrovských šancí a jednu z nich dokonce v poslední minutě zužitkovalo, víc už ale naštěstí nestihlo.

Zápas jsme odehráli výborně a prokázali jsme, že obstojíme i proti silnějším soupeřům, než proti  kterým jsme stanuli doposud.

Více se dočtete například ve článku Ceresit zpravodaje, který byl přímo na místě.

Další zápas hrajeme se Slováky v pátek, k postupu do čtvrtfinále nám ale stačí během osmifinále získat jediné vítězství v základní hrací době.

Po rozkliknutí si můžete prohlédnout program MS v hokeji 2011 dalších zápasů MS i tabulky skupin.