Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Češi vyhráli České hry

24.4.2011

Česká reprezentace vyhrála i ve druhém duelu Českých her – po skvělém výkonu porazila ruský tým vysoko 6:3 a vítězství letošního turnaje má již jisté.

Námi poražení Finové večer zvítězili v severském derby nad Švédskem 2:0 a vítězství v turnaji série Euro Hockey Tour tak nemůže českému týmu už nikdo znemožnit. Skvělý ofenzivní výkon týmu ve vyprodané hale Rondo podtrhl svou formou veterán Jágr, který se blýskl gólem a třemi asistencemi.

Do zápasu jsme sice vstoupili aktivně a hráči si vytvářeli mnoho šancí, ale skóre se měnilo až minutu před koncem první třetiny, kdy Jágr nahrál na gól Martincovi.

Ve 3. minutě druhé třetiny sice srovnal Tarasenko na 1:1, vzápětí jsme však – opět po kombinaci Jágra a skórujícího Martince – v přesilovce pět na tři zvýšili stav na 2:1 a třicet sekund poté přidal ještě Červenka gól další. Nejistě hrající Rusové vyprovokovali několik menších šarvátek a těsně po polovině druhé třetiny snížili na 3:2. Gól jim na chvíli dodal sebevědomí, nicméně v čase 34:34 přidal další branku Voráček a do konce třetiny další gól nepadl.

Po několika šancích na obou stranách se na seznam střelců zapsal až v polovině třetí třetiny Novotný, který skóroval dokonce v oslabení. V 53. minutě jinak skvěle chytajícího Pavelce překonal napodruhé Grebeškov, na což záhy odpověděl gólem Jaromír Jágr a upravil tak stav na konečných 6:3.

Detailnější informace o zápasu jsou dostupné zde.