Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Češi v utkání s Kanadou podlehli 2:4

27.4.2011

Česko sehrálo s Kanadou poslední přípravný zápas před nadcházejícím mistrovství světa v Bratislavě a prohrálo 2:4.

Kanaďané měli po většinu utkání navrch – lépe napadali, byli důraznější v osobních soubojích a vytvořili si výrazně větší počet šancí. V druhé polovině zápasu se Češi sice vzchopili a srovnali krok, ani to však nepomohlo.

Pavelec zpočátku většinu střel pokrýval, po potyčce Michálka s Burnsem však český gólman ve hře čtyři na čtyři poprvé inkasoval. Od modré čáry ho překonal obránce Schenn. V 17. minutě bylo skóre 1:0 pro Kanadu. Čtyřicet sekund před koncem třetiny se navíc v přesilové hře trefil do odkryté brány Burns a zvýšil na 2:0.

Šestnáct vteřin po úvodním hvizdu druhé třetiny sklepl nahozený puk do brány kanadský Clutterbuck – 3:0. Pasivní Česko ve 26. minutě opět inkasovalo - po pohledné Markově akci přešla Kanada do protiútoku a Jason Spezza dorazil bekhendem z obtížného úhlu Scalzovu střelu. Česká reprezentace prohrávala již 4:0. Češi se za hlasité podpory domácího publika ve druhé polovině třetiny mírně zaktivizovali a vydřeli si několik šancí. Rolinek, Vampola ani Voráček se však neprosadili.

Do třetí části se Češi vrhli s podobným nasazením, které si pamatujeme z nedávných Českých her a konečně stačili Kanaďanům v bruslení i hře tělem. 45:46 Martin Havlát překvapil bekhendovou střelou Reimera a snížil na 4:1. Po sérií šancí přidal ten samý hráč krásnou střelou z levého kruhu další gól a změnil stav na 4:2. Závěrečný tlak česká reprezentace nezužitkovala a stav již zůstal nezměněn.