Zpravodajský web oficiálního sponzora MS v hokeji 2016

Aktuálně o MS

Češi prohráli se Švédy 4:2

25.4.2011

Čeští hokejoví reprezentanti v posledním utkání letošních Českých her podlehli sehraným Švédům 4:2, ale i tak, po výhře nad Finy a Rusy, se stali vítězi turnaje série Euro Hockey Tour.

Trenér Hadamczik tentokrát nechal odpočívat Rolinka, Marka a Hubáčka, a se sestavou, mimo prvního útoku, který nechal ve stejném složení, trochu experimentoval. Výkon domácího týmu pak nebyl zdaleka tak oslnivý jako v utkání proti Rusku a disciplinované a lépe napadající Švédsko mělo po většinu zápasu navrch.

Již v 7. minutě trefil přihrávku vzduchem Fernholm a otevřel skóre na 1:0, na což záhy odpověděl český tým dvěma rychlými góly. Nejdříve se po Michálkově uvolnění prosadil bek Krajíček a poté využil přesilovky Jaromír Jágr. Po první třetině byl stav2:1 pro domácí.

Hned po zahájení druhé třetiny Švédové zužitkovali početní výhodu z první třetiny a Thörnberg se tečí trefil mezi Štěpánkovy betony – 2:2 . Ve 34. minutě Švédové opět otočili skóre v jejich prospěch. Štěpánek dokázal Backlundovu střelu pouze vyrazit a na Erikssonovu dorážku už nestačil. Po druhé třetině vedlo Švédsko 3:2.

Do třetí části nastoupili Češi v upravené sestavě a vytvořili si v ní několik slibných šancí.

V 51. minutě ale Nilsson z protiútoku zvyšuje na 4:2. Druhá polovina závěrečné třetiny byla velice vypjatá. Švédové byli pod obrovským tlakem domácích, kteří hráli dokonce přesilovku 6 na 3. Šance však nevyužili a prohráli tak 4:2.